Başkandan Mesaj

14-18 Mayıs 2014 tarihleri arasında Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek olan EXPOTROİA Çanakkale Turizm ve Ticaret Fuarı bu yıl 2 nci yılını kutlayacaktır. 2015 yılında uluslararası fuar olma niteliğini kazanacak olan EXPOTROİA, bir Çanakkale markası olma yolunda yüksek bir ivme ile büyümektedir. Çanakkale Zaferinin 100. yılına denk gelmesi ise ayrı bir sorumluluk ve heyecanı beraberinde getirmektedir.

 

Çanakkale marka kent değil markaların kenti olmalıdır. EXPOTROİA markası bu markalardan biri olarak şimdiden yerine sağlamlamıştır.

Geçtiğimiz yıl 5000 civarında olan ziyaretçi sayısının %100 büyüme ile 10.000 sayısına ulaşması hedeflenmektedir. Aynı zamanda fuar kapalı alanında 2013 yılına göre %100 büyüme planlanmaktadır.     Bu hedef doğrultusunda yalnız Çanakkale il sınırlarında değil tüm Türkiye’deki Valilikler, Belediyeler, Odalar, Borsalar ve Üniversiteler ile ilgili çalışmalar yürütülmektedir. Aynı zaman Çanakkale dışından gelecek ziyaretçilerimize hazırlanan özel turistik paketler ile kişilerin yalnız fuarı değil bölgemizin turistik alanlarını da ziyareti beklenmektedir.

14-18 Mayıs 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek 2. EXPOTROİA Çanakkale Turizm ve Ticaret Fuarı katılımcı alanlarının büyük bir çoğunluğu şimdiden tükenmiştir. EXPOTROİA Turizm ve Ticaret Fuarı; gıda ve tarım ürünleri, konut, inşaat ve yapı malzemeleri, bilişim, tekstil, ve turizm sektörlerinde katılımcılardan oluşmaktadır. Diğer taraftan Çanakkale yöresine ait lezzetlerin, kültürel ve turistik değerlerin tanıtıldığı Çanakkale ilçeleri bölümü de yer almaktadır.

2014 fuarı sonrasında 2015 yılından itibaren EXPOTROİA’nın belirli sektörlerde ihtisaslaşması da önemli gündem maddelerimiz arasında yer alacaktır. Hedefimiz EXPOTROİA’nın önce ülkemizde takip edilen ve sonrasında Dünya’da takip edilen fuarlar listesine girmesidir. 

EXPOTROİA Fuarının gelişiminde maddi ve manevi destek veren tüm kişi ve kurumlara ÇASİAD adında teşekkürü bir borç bilirim.
 

Saygılarımla,
Erdal AKARSU
ÇASİAD Yönetim Kurulu Başkanı